Studio filmów rysunkowych SFR

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy studio filmów rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie zewsząd witały naszych przedszkolaków uśmiechnięte buzie bohaterów filmowych: Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Profesora Gąbki, Marcelego Szpaka, Mikołaja Kopernika oraz wiele innych postaci. Dzieci miały możliwość zapoznania się z kolejnymi etapami tworzenia filmu animowanego. Poszerzyły swoja wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie , filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Dzieci dowiedziały się także na czym polega skład komputerowy. Wędrując od pomieszczenia do pomieszczenia zobaczyły, jak twórcy zmieniają scenariusz na gotowy film, którego efekty obejrzały w kinie gdzie zakończyła się nasza wizyta.