Wizyta pielęgniarki

Dnia 13 listopada do naszego przedszkola zawitała – pani Ewa Habryka, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Ewa zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w przedszkolakach zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) – lęk. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

Bardzo dziękujemy!!!