Posiłki

Nasze przedszkole posiada własne zaplecze kuchenne oraz współpracuje z firmą cateringową. Uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe każdego z dzieci, a także diety i alergie pokarmowe.

Doświadczony Dietetyk żywienia dba o różnorodność i odpowiednią kaloryczność dań, ich świeżość oraz właściwe przygotowanie.

Dzieci w naszym przedszkolu jedzą zależnie od swoich potrzeb - nie limitujemy posiłków ani nie zmuszamy dzieci do zjedzenia danej porcji. Dbamy natomiast o to, aby każdy nasz przedszkolak odżywiał się zdrowo.

Wspólne posiłki są także wspaniałą okazją do nauki. W wybrane dni podczas warsztatów „Podróże po smakach” pozwalamy naszym przedszkolakom zamienić się w prawdziwych kucharzy, uczymy ich także zasad zdrowego odżywiania się.

Każdego dnia podczas posiłków kształtujemy u dzieci dobre maniery i zasady etykiety przy stole.

W naszym przedszkolu posiłki wydawane są dzieciom 4 razy dziennie....

śniadanie

II śniadanie

zupa+ II danie

podwieczorek

Uwaga ! Jeżeli maluch zostaje w przedszkolu do godziny 17.00 otrzymuje jeszcze dodatkowy posiłek  ( II podwieczorek ) o godzinie 15. 30.

Nasze zasady dotyczące posiłków:

• Jadłospis konstruowany jest przez wyspecjalizowanego w żywieniu dzieci Dietetyka, który bierze pod uwagę także zalecenia sanepidu i obowiązujące normy żywieniowe.
  • Uwzględniamy wszelkie sugestie rodziców, szczególnie w stosunku do dzieci nie tolerujących niektórych potraw.
  • Uwzględniamy również diety wynikające z przekonań religijnych.
  • Słodycze podajemy w minimalnych ilościach jako dodatek.
  • Staramy się dawać dzieciom dużo soków, jogurtów, owoców i warzyw.
  • Dzieci mają stały dostęp do wody pitnej.
  • Staramy się kupować produkty zalecane przez Instytut Matki i Dziecka.
  • Unikamy żywności zawierającej konserwanty.
  • Szczycimy się tym, że nasze posiłki są bardzo smacznie.
  • Dzieci nie są zmuszane do zjedzenia posiłków. Namawiamy je do próbowania (kosztowania) choćby drobnej ilości.
  • Na wyraźne życzenie rodziców zdarza się, że w ogóle nie zwracamy uwagi dziecku, nawet jeśli nie je nic. Jeśli nie zje śniadania - dostaje razem z innymi dziećmi owoc na drugie śniadanie, jeśli zje za mało na obiad - może najeść się na podwieczorek. Jeśli zdecyduje się nie jeść - jest głodne- następnego dnia zwykle podejmuje inną decyzję
  • Dla dzieci, które spóźniają się na śniadanie, zostawiamy porcję i sadzamy do śniadania nawet o 9.30. Nie jest to wygodne, ale nie możemy pozwolić maluchowi na bycie głodnym.