Wycieczka do Solilandii

W dniu  26 kwietnia. grupy: Pszczółek oraz Biedronek wybiorą się do kopalni soli w Wieliczce.

Za siedmioma korytarzami, za siedmioma tunelami… znajduje się świat magii, śmiechu i dziecięcej wyobraźni. To piękna podziemna kraina. Pełna tajemnic, bajkowa Solilandia. Tutaj ciągle coś się dzieje i nikt nie wie, co to nuda. Każda spędzona chwila i każdy zrobiony krok kierują małego odkrywcę ku wspaniałej, wielkiej przygodzie.

Odkrywanie Solilandii to znakomita oferta dla dzieci, które lubią spędzać aktywnie czas. Wędrówka po Trasie turystycznej przez Kopalnię Soli „Wieliczka” połączona jest z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali podróżnicy spotkają tu Skarbnika, pobawią się w towarzystwie wesołego soliludka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchają też fragmentów ciekawej książki „Solilandia – pamiętnik wielickiego skrzata” i otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zabawy na szlaku działają na wyobraźnię i wzmacniają wrażliwość na piękno. Dzieci znajdą dla siebie mnóstwo ciekawych gier i quizów, które świetnie poszerzą ich wiedzę o dziejach Kopalni, pozwolą rozwinąć kreatywności umiejętność pracy w grupie.

·      Wycieczka nie jest obowiązkowa, dzieci, które nie pojadą pozostaną w przedszkolu pod opieką wychowawczyni.

·      Rodziców dzieci, które pojadą na wycieczkę prosimy o wpłatę 60 zł  ( cena biletu oraz wynajmu autokaru) u wychowawczyni przedszkola oraz podpisanie zgody na wyjazd.

·      Wyjazd zaplanowany został na godzinę 7.15, powrót  w godzinach 13.00-14.00

·      Prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godziny 6.30, aby mogły zjeść śniadanie oraz  ubranie ich w wygodne obuwie, ponieważ będziemy dużo chodzić.

·      Prowiant dla dzieci zostanie zabrany z przedszkola

·      Prosimy o informację o ewentualnej chorobie lokomocyjnej maluszka